Erasmus+ 2016


Projekts “Radošie profesionāļi – profesionāļi bez robežām”
(Proj.nr. 2016-1-LV01-KA102-022583)

1.plūsma Groningena, Nīderlande 07.01.2017. – 22.01.2017.

7.janvārī septiņi Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņi skolotāju Ināras Rubīnas un Toma Mikāla vadībā skolas īstenotā Erasmus+ projekta “Radošie profesionāļi – profesionāļi bez robežām” ietvaros devās 2 nedēļu praksē uz Groningenas pilsētu Nīderlandē.
Kā stāsta audzēkņi, brauciens bija ļoti vērtīgs un jauniem iespaidiem bagāts. Vērtīgu pieredzi projekta dalībnieki guva Prince Claus konservatorijā Groningenā, apmeklējot individuālas meistarklases pie augstskolas mācībspēkiem un vecāko kursu studentiem. Daudzi audzēkņi atzina, ka labprāt atgrieztos Groningenā, lai uzzinātu vairāk par studiju iespējām šajā konservatorijā. Projekta grupa apmeklēja arī Roterdamas konservatoriju “CDOARTS” un Amsterdamas konservatoriju.
Projekta grupa viesojās Nīderlandē laikā, kad Groningenā vairāku dienu garumā norisinājās viens no lielākajiem populārās mūzikas festivāliem pasaulē “Eurosonic”, kura ietvaros audzēkņiem bija iespēja apmeklēt dažādu izpildītāju koncertus, kā, piemēram, EKKAH, Karavan u.c. Roterdamā audzēkņiem bija iespējams apmeklēt arī džeza mūzikas izpildītāja Makaya Mccraven koncertu. Vēl audzēkņi praktizējās pie skolas sadarbības partnera, mūzikas ierakstu studijā “Cantina records”, kur prakses laikā iepazina Eiropas mūzikas tirgus darbības pamatprincipus, ieguva zināšanas mūzikas menedžmentā un mārketingā, organizējot savu koncertu Groningenā.
No prakses brīvajā laikā audzēkņi apskatīja Groningenu, Roterdamu un Amsterdamu, apmeklēja Groningenas Modernās Mākslas muzeju un Martini torni, no kura paveras pilsētas panorāma. Projekta dalībniekiem mobilitātes brauciens deva jaunas zināšanas un prasmes turpmākajam mācību procesam, kā arī neatsveramu citas valsts kultūras pieredzi un svešvalodu zināšanu pielietošanu praksē.
Populārās un džeza mūzikas skolotājs Toms Mikāls, kurš vadīja audzēkņu grupu, atzīst, ka “brauciens audzēkņiem bija labs treniņš, kā reaģēt dažādās situācijās, gan sadzīviskās, gan profesionālās. Visi audzēkņi noteikti pēc brauciena ir kļuvuši patstāvīgāki un ir iemācījušies domāt kritiskāk, un, protams, ir apguvuši jaunas individuālās tehniskās iemaņas dziedāšanā un instrumentspēlē, kā arī ansambļa saspēlē un improvizācijā”.


2.plūsma Ahima, Vācija 18.04.2017. – 03.05.2017.

Īstenojot Erasmus+ programmas projektu “Radošie profesionāļi – profesionāļi bez robežām”, laikā no 18.aprīļa līdz 3. maijam septiņas Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas ērģeļklases audzēknes un skolotāja Lelde Krastiņa atradās Vācijā, Lejassaksijā.

Projekta galvenie mērķi bija – iepazīt Vāciju kā ievērojamu Eiropas ērģeļkultūras centru un gūt priekšstatu par izglītības un darba iespējām šajā valstī.

Par projektā pieredzēto stāsta skolotāja Lelde Krastiņa.
“Mūsu mītnes vieta bija Ahimā, tā ir neliela pilsēta 20 km attālumā no Brēmenes. Ahima ir Cēsu sadraudzības pilsēta jau 25 gadus, šajā laikā izveidojušies vērtīgi kontakti, kas noderēja projekta veidošanas procesā. Cēsu skolas sadarbības partneris bija Ahimas Sv. Laurencija draudze. Mūsu uzturēšanās laikā notika pieņemšana pie Ahimas birģermeistara, kā arī jauno ērģelnieku koncerts Sv. Laurencija baznīcā.
Projekta aktivitātes aptvēra teritoriju no Brēmenes līdz pat Ziemeļjūrai, iekļaujot tādas pilsētas, kā Fērdena, Brēmerhāfena, Kukshāfena. Mūsu atmiņā kā spilgts notikums palicis Fērdenas Doma apmeklējums. Tā ir liela katedrāle ar divām iespaidīgām dažāda tipa (romantiskā, neobaroka) ērģelēm. Meitenēm bija iespēja paspēlēt abus instrumentus, salīdzināt to skanējumu, tikties ar šīs baznīcas mūzikas direktoru, Brēmenes Mākslu augstskolas profesoru Tillmanu Benferu.
Ļoti interesants bija arī nelielas lauku baznīcas apmeklējums Kukshāfenā. Tā palika atmiņā ar barokāli krāšņo interjeru un īpašām ērģelēm, kas būvētas 16. gs. beigās. Ērģelēm pēc restaurācijas saglabāts senais skaņojums, kas ir pustoni zemāks par mūsdienās pieņemto.
Blakus muzikālām aktivitātēm izmantojām arī citas iespējas. Tā, piemēram, bijām Fišerhūdē, kas ir sens zemnieku ciems un iemīļota mākslinieku rezidenču vieta. Te apskatījām ievērojamā vācu mākslinieka Oto Moderzona (1865-1943) muzeju. Vēl spilgtā atmiņā palicis arī Klimata mājas apmeklējums Brēmerhāfenā. Tur pavadījām vairākas stundas, izbaudot reālas sajūtas, ko sniedz ceļojums apkārt pasaulei, dažādu klimatisko zonu maiņa. Šo muzeju noteikti varam ieteikt apmeklēt daudziem, īpaši ģimenēm ar bērniem.
Brauciena laikā nācās saskarties arī ar dažādām sadzīviskām problēmām, bija jāatrod risinājumi neparedzētās situācijās, jāmācās cienīt vairākuma viedokli, vairākas meitenes lieliski demonstrēja savas kulinārās prasmes.
Projekts deva plašu priekšstatu par ērģeļu daudzveidību, ļāva ieskatīties Vācijas bagātajā kultūrvēsturē, kā arī lika novērtēt mūsu mūzikas izglītības priekšrocības.
Liela pateicība arī Ahimas partneriem par viesmīlību, sadarbību un mums veltīto laiku.”