RaPaPro


RaPaPro – Radošās partnerības projekts

“SKAŅAS PLENĒRS”

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola sadarbībā ar pašvaldības aģentūru “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” un filmu studiju “Elm Media” 2016./2017. māc.g. īstenojusi radošās partnerības projektu “Skaņas plenērs”. Projekta mērķis bija radīt video klipu par Cēsu Pils parku, iepazīstināt Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņus ar režisora, video operatora, skaņu operatora un producenta profesiju.

Projekta laikā 11 audzēkņi apguva teorētiskās apmācības pirms video klipa veidošanas nometnes. Apmācību cikls tika īstenots piecās nodarbībās audiovizuālās, vēstures un dabaszinātņu jomas profesionāļu vadībā.

  • 04.2016. Kas ir parks? (Parka koncepts. Parka vēsture.), eksperte – Ilze Māra Janelis, dārzu un parku pētniece.
  • 04.2016. Parks un daba (koki, putni, dzīvā daba), eksperte – Maija Grandāne, bioloģe, arboriste, Viesturs Vintulis, sikspārņu pētnieks.
  • 05.2016. Parks un cilvēki (parka funkcijas, parka iespējamās problēmas un izaicinājumi – sabiedriskā kārtība? Pieejamība? Piesārņojums? Drošība? utml..), eksperts – Andris Klepers, Vidzemes augstskolas pasniedzējs.
  • 05.2016. Lēmums: filmas tēma. Diskusija par scenārija līnijām, eksperts – kinorežisors Kaspars Goba.
  • 06.2016. No kā sastāv filma – ar ko sākt? (ievads kino producēšanā).

Laika posmā no 27.06.2016. līdz 02.07.2016. Ruckas mākslas rezidenču centrā norisinājās projekta praktiskās nodarbības: audzēkņi radoši un intensīvi strādāja pie video klipa tapšanas. Nedēļas laikā tapa gan scenārijs, gan kadrējums, gan arī uzfilmēts un samontēts parka video. Audzēkņi guva jaunu pieredzi darbojoties kino jomā, it īpaši, pavadot laiku ar jomas profesionāļiem un gūstot ieskatu un zināšanas skaņas un video montāžas procesos.

Video klipa prezentācija notika 2016.gada 10.septembrī “Kultūrvēsturiskā mantojuma dienā”  un saņēma pozitīvas atsauksmes gan no projektā iesaistītajām personām, gan  cilvēkiem no malas. Prezentācijas laikā audzēkņi dalījās ar savu pieredzi, stāstot par filmas tapšanas gaitu.


“RITUMS”

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola, sadarbībā ar Cēsu Profesionālo vidusskolu un aušanas darbnīcu “Vēverīšas”, 2014./2015. mācību gadā īstenoja Kultūras ministrijas iniciēto Radošās partnerības projektu “Ritums”. Projekta laikā abu skolu jaunieši ieguva jaunas prasmes un zināšanas, kas būs noderīgas viņu nākotnes profesionālajās gaitās. Visa pirmā semestra garumā 7 AKCMV audzēkņi un 7 CPV audzēkņi, kopā ar pedagogiem apguva mūzikas instrumentu izgatavošanas pamatiemaņas un strādāja ritma nodarbībās. Projekta ietvaros jaunieši guva ieskatu arī tautas mākslas tapšanā, paši iemēģinot audēja arodu un noklausoties vairākas izzinošas lekcijas. Visvairāk jauniešus aizrāva projekta laikā notikusī mācību ekskursija uz Latvijas Nacionālo Operu un radošās ritma meistarklases Latvijā labi zināmu sitaminstrumentālistu vadībā. Nils Īle, Rihards Zaļupe, Dzintars Vīksna un Miguel Andres Hernandez Giraldi vadībā.