Elita Zviedrāne


Elita Zviedrāne

Mūzikas teorijas un ģitārspēles skolotāja, AKCMV absolvente


Par skolotāju:

Maģistra grāds pedagoģijā. 30 gadu pedagoģiskā pieredze, no tiem 15 gadi profesionālā izglītībā. Regulāri apmeklē profesionālās pilnveides kursus, seminārus, meistarklases, konferences. Apmeklējusi meistarklases pie profesoriem: Juliuss Kurausks (Lietuva), Heiki Metliks (Igaunija), Katalin Koltai (Ungārija) u.c. Flamenko virzienu mācījusies pie flamenko ģitārista Andra Kārkliņa. Darbā ar audzēkņiem izmanto  pašas jaunākās metodes pedagoģijā, psiholoģijā un  metodikā. Individuāla pieeja katram audzēknim arī mūzikas teorijas stundās. Aktīvi iesaistās ģitāras spēles un  mūzikas teorijas metodiskā darba  popularizēšanā, vadot meistarklases, atklātās stundas un metodiskos seminārus reģionā un valstī. Darbojas Latvijas mūzikas skolu akreditācijas un atestācijas ekspertu  darba komisijās.

E.Zviedrāne:

“Jebkura mūzikas instrumenta apguvei ir nepieciešama mūzikas teorija jeb solfedžo. Lai spēlētu instrumentu, ir svarīgi, lai būtu attīstīta iekšējā muzikālā dzirde un muzikālā domāšana. To var attīstīt tieši solfedžo stundās, dziedot pēc notīm dažādas melodijas, spēlējot dažādas kustību un ritma spēles un ieklausoties dažādās mūzikas rakstura un noskaņu maiņās. Tieši solfedžo stundas visvairāk veicina koncentrēšanās spējas, trenē atmiņu, attīsta abas smadzeņu puslodes, jo dziedāt vienu un spēlēt kaut ko citu – tas nemaz nav tik vienkārši, bet tik noderīgi mūsu domāšanas procesiem.
Mūzikas teorijas stundas sniedz iespēju radoši izpaust savas emocijas, kā arī attīsta pirmās kolektīvās muzicēšanas iemaņas.
Tātad šajās stundās tu attīsti ne tikai dzirdi, bet arī radošumu un domāšanu. Tas ir ceļš, lai muzicētu uz sava izvēlētā instrumenta!
Lūk, tik domājošs, tai pat laikā radošs un priekpilns ir solfedžo!

Kāpēc izvēlēties spēlēt tieši ģitāru?
 – Populārs instruments visos laikos
 – Vienmēr var paņemt līdzi uz pasākumiem
 – Var spēlēt kā solo instrumentu, izpildot skaistas melodijas gan arī kā pavadošo instrumentu, dziedot  populāras dziesmas
 – Instruments ar patīkamu, maigu pieklusinātu skaņu, bet var pieslēgt arī pie skaņas pastiprinātāja un iegūt ļoti vērienīgu un skaļu skaņu.

Ja izvēlēsies pievienoties mūsu pulkam, varēsi iepriecināt gan sevi, gan citus muzicējot dažādos ģimenes un draugu saietos, tāpat arī koncertēt dažāda mēroga pasākumos. Mūzikas skolas ģitāristi ir koncertējuši novada, reģiona, un valsts mēroga pasākumos, konkursos, festivālos, kuros ir gūtas godalgotas vietas un profesionāļu atzinība.”

Skolotājas vēlējums audzēkņiem:
“Protams, ikkatra jauna mācīšanās prasa savu ieguldījumu, tāpēc pirms pieņem lēmumu, izvērtē, kā mūzikas skola iekļausies Tavā dienas plānā. Tāpat atceries, ka jebkura jauna mācīšanās ir aizraujoša un ar pilnu degsmi vēlēsies “mesties izaicinājumā”, taču neizpaliks arī “tukšie periodi”, kad dažkārt būs grūtības vai arī mācīšanās vairs nesagādās tik lielu prieku kā sākumā. Tad atceries, ka šīs fāzes ir normāla parādība un neapstājies pie sasniegtā. Jautājums Tev – vai turpināsi iesākto arī grūtajos brīžos? Līdzīgi kā sportā – lai sasniegtu panākumus, ir nepieciešami regulāri treniņi un piepūle, tāpēc bez regulāras vingrināšanās neiztikt.
Ja gribi piepildīt savu sapni, tad nāc, neatkarīgi no tā, vai vēlāk attīstīsies muzikālās dotības vai nē, jo tu neko nevari zaudēt, bet tikai iegūt neaizmirstamu pieredzi, jaunas prasmes, zināšanas un, protams, jaunus draugus! “

Saziņai: 

https://www.facebook.com/elita.zviedrane
e-pasts: elita.zviedrane@gmail.com
mob. tālr. 29186374