Kordiriģentu nodaļa


Imants un Gido Kokari, Jānis Zirnis, Imants Cepītis un daudzi jo daudzi citi mūzikas pedagogi, kā arī lielāku un mazāku koru diriģenti – tie ir Alfrēdskolas Kordiriģentu nodaļas absolventi.

Kordiriģentu nodaļa Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā aizsākusies direktora, trompetista un kordiriģenta Kārļa Ozola laikā. Kopš pēckara gadiem, kad skolā sāka mācīt jaunos kordiriģentus, daudz kas ir mainījies, tomēr nemainīga palikusi Kordiriģentu nodaļas sniegtā iespēja – augt un Alfrēdskolā izaugt par vispusīgu un radošu personību. Daudzi no šodienas Vidzemes mūzikas skolu pedagogiem un diriģentiem – skolas absolventiem ne tikai diriģē, bet arī lieliski spēlē klavieres vai ērģeles.

Ilggadējās skolas kora diriģentes, skolotājas un Kordiriģentu nodaļas vadītājas Līgas Priedītes darba gados skolas koris guvis vērtējumu kā labākais starp mūzikas vidusskolām, kā arī sasniedzis izcilus rezultātus Dziesmu svētku Koru karos. Šodienas koris – labskanīgs savā daudzveidīgajā repertuārā – ir skolotājas Ivetas Lapiņas vadībā. Skolotājs Ivars Rausis stiprina pasū jauno diriģentu varēšanu. Skolotāja Līga Priedīte arvien darbojas ar jaunajiem mūziķiem, palīdzot tiem atrast savu ceļu mūzikā.

Nodaļas pedagogi:

Dace Balode

NODAĻAS VADĪTĀJA

lasīt vairāk par skolotāju

Iveta Lapiņa

KORA DIRIĢĒŠANAS SKOLOTĀJA

lasīt vairāk par skolotāju

 

Līga Priedīte

KORA DIRIĢĒŠANAS UN VISPĀRĒJĀS DIRIĢĒŠANAS SKOLOTĀJA

lasīt vairāk par skolotāju

Ivars Rausis

VISPĀRĒJĀS DIRIĢĒŠANAS, KORA LITERATŪRAS UN KORA ZINĀTNES SKOLOTĀJS

Patriks Kārlis Stepe

KORA DIRIĢĒŠANAS SKOLOTĀJS