Erasmus+ 2019-2021


Projekts “Audzēkņu un pedagogu zināšanu un prasmju papildināšana ārvalstīs”

Projekta numurs: 2019-1-LV01-KA102-060167
Projekta sākuma datums: 2019. gada 2. septembris
Projekta beigu datums: 2021. gada 1. maijs
Projekta kopējais finansējums: 58008,00 EUR

1. plūsma Vīne, Austrija 10.02.2020. – 23.02.2020.

Laikā no 2020. gada 10. februāra līdz 2020. gada 23. februārim īstenots 8 audzēkņu un 2 profesionālās izglītības skolotāju prakses un personāla mobilitātes brauciens uz Vīni, Austrijā. Projekta grupa iepazinās ar mūzikas izglītības iestāžu darbu Vīnē, apmeklēja operas un koncertus Vīnes Operteātrī, Vīnes koncertmājā, Vēsturisko instrumentu muzeju, kā arī Mocarta māju, Šēnbrunnas pili u.c. nozīmīgus kultūrvēsturiskus objektus. Projektā plānotā prakses programma izpildīta pilnā apjomā, un tā būtiski ir paplašinājuši projekta dalībnieku redzesloku.

Par gūtajiem iespaidiem Austrijā stāsta audzēknes: Ērika Baumane, Laima Lodiņa un Evelīna Vīksne.

Ē.Baumane: “Šādā projektā piedalījos pirmo reizi. Apmeklējot skolas, guvu iespaidus par to, kā mācības notiek tur. Tas bija šokējoši gan labā, gan ne tik labā ziņā, jo izrādījās, ka Austrijā mācību process ir pilnīgi citādāks, piemēram, specialitātes stunda notiek tikai viena stunda nedēļā. Pozitīvi ir tas, ka centīgākajiem un labākajiem audzēkņiem ir iespēja tikt speciālā programmā, kas paredz papildus nodarbības savā specialitātē. Tas likās interesanti un domāju, ka to varētu mēģināt ieviest arī mūsu skolā, tā sniedzot iespēju spējīgākajiem audzēkņiem kļūt vēl labākiem specialitātes virtuoziem.”

L.Lodiņa: “Vislabāk noteikti patika, ka bija iespēja apskatīt un uzzināt daudz jauna par kultūru, patika, ka mums bija brīvība un varējām arī paši apskatīt Vīni. Ļoti patika salīdzināt latviešu un austriešu mūziķus pēc koncertiem. Pēc šī brauciena esmu sapratusi Vīnes sistēmu, bet negribētu pēc vidusskolas tur mācīties. Redzēju kā māca vijolniekus Austrijā, domāju, ka tas varētu noderēt, kad pati būšu skolotāja. Noteikti gribētu, lai arī AKCMV ir iespēja mācīties specialitāti kā hobiju, ja negrib iet tālāk mūzikā. Man ļoti patika metro sistēma Vīnē, tai man kā tūristam bija viegli pielāgoties, domāju, ka būtu labi, ja arī Latvijā ko tādu kādreiz ieviestu.”

E.Vīksne: “Šī bija mana pirmā šāda veida pieredze, un es esmu priecīga, ka mamma mani pierunāja piedalīties šajā projektā. Tas, kas notiek šobrīd pasaulē, ir diezgan liels trakums, bet es priecājos, ka tiku aizbraukt šajā aizraujošajā projektā. Protams, nevarēju visu izbaudīt, jo nedaudz apslimu, bet tomēr man ļoti patika. Gan Šēnbrunnas pils, gan Mocarta muzejs, gan koncerta māja, kur apmeklējām dažādus koncertus. Ja viss izdosies, tad vasarā atkal braukšu uz Vīni un izbaudīšu laiku tur! Bija interesanti redzēt, kā notiek stundas Vīnes mūzikas skolā, un biju šokēta, ka tur ieskaites ir tikai ik pa 3 gadiem, bet jā, varēja redzēt viņu metodes un mācīšanās stilu.”


Laikā no 2020.gada 19. marta līdz 2020.gada 1.aprīlim tika plānota personāla un audzēkņu mobilitāte (8 audzēkņi, 2 pedagogi) uz Milānu Itālijā un Populārās un džeza mūzikas nodaļas 8 audzēkņu un 2 pedagogu mobilitāte uz Klaipēdu, Lietuvā. Ņemot vērā vīrusa Covid-19 izplatību un konstatētos saslimšanas gadījumus, skola pieņēma lēmumu abu plānoto projekta mobilitāšu braucienu īstenošanu pārcelt uz 2021. gadu līdz brīdim, kad tiks atcelti noteiktie ierobežojumi.