Erasmus+ 2021


Projekts “Jaunie mūziķi – nākotnes Eiropas kultūras dzīves veidotāji”

Projekta numurs: 2021-1-LV01-KA122-VET-000016483
Projekta sākuma datums: 2021. gada 1. oktobris
Projekta beigu datums: 2022. gada 30. septembris
Projekta kopējais finansējums: 19578,00 EUR

Laikā no 17. marta līdz 30. martam 8 AKCMV audzēkņi skolotāju Toma Mikāla un Ināras Rubīnas vadībā devās uz Groningenas pilsētu Nīderlandē, kur divas nedēļas praktizējās mūzikas izdevniecībā Cantina Records, lai gūtu iemaņas mūzikas ierakstu veikšanā. Projekta grupa apmeklēja arī vairākas augstākās izglītības iestādes – Prince Claus konservatoriju Groningenā, Codarts Mākslas universitāti Roterdamā un Amsterdamas konservatoriju. Projekta ietvaros jauniešiem un pedagogiem konservatorijās bija iespēja apmeklēt meistarklases pie populārās un džeza mūzikas jomas profesionāļiem, kā arī iepazīties ar nākotnes tālākās izglītības iespējām. No prakses brīvajā laikā projekta grupa apmeklēja dažādus džeza mūzikas koncertus Groningenā, baudīja pavasarīgo laiku Nīderlandē, dodoties ekskursijā pa Groningenu, kā arī apmeklēja Mākslas muzeju.

Prakses noslēgumā mūzikas izdevniecībā tika ierakstīts projekta grupas divu nedēļu prakses ansambļa kopdarbs.

L.Lodiņa: “Grūti pateikt kas patika vislabāk, kad patika pilnīgi viss. Visvairāk gan jau ka koncerti. Lai cik pieredzējuši bija mākslinieki, katrs koncerts, kurā mēs bijām, bija ļoti kvalitatīvs, labs, ar labu atmosfēru, interesantu mūziku, dažādiem stiliem un žanriem. Tie deva lielu iedvesmu un arī prieciņu, ļoti palielināja vēlmi dzīvot un studēt Nīderlandē, it īpaši Groningenā, jo tajā ir ļoti daudz jauniešu, pilsēta ir ļoti skaista, tajā tīri praktiski ir viss nepieciešamais un viss cits, ko var vēlēties. Patīk, ka visā valstī ir ērti izmantot velosipēdus kā transportu, to noteikti vajadzētu uzlabot Latvijā.
Skolās ieguvu vairāk zināšanas par džeza teoriju, bet citādi Groningenas Prinča Klausa konservatorija ir stilā līdzīga mūsu skolai – uzņem mazāk audzēkņus, kas ļauj viņiem katram pieiet individuāli. Man gribētos, ka mums ir tāpat kā viņiem gandrīz katru dienu mini koncertiņš dažādiem sastāviem, manuprāt, tas ļoti palīdz atvērties skatītājiem, dod uzstāšanās pieredzi. Pēc pieredzes ar ierakstīšanu brauciena beigās, sajūta, ka vajadzētu to mācīt gan klasiskajā, gan džeza nodaļā, jo mūziķiem visiem tas noder un varbūt pat palīdz muzikāli attīstīties.”

S.Eglīte: “Šīs divas nedēļas bija intensīvi saistītas ar un ap mūziku. Mana mīlestība pret mūziku pastiprinājās. Apmeklējām daudz dažādu džeza koncertu un jam session vakarus. Projekts man ļoti palīdzēja izprast kā ir dzīvot un mācīties ārzemēs. Es ieguvu daudz noderīgu informāciju par to kāds ir mācību process Amsterdamas, Roterdamas un Groningenas mūzikas universitātēs, kā arī skolotāja personīgā pieredzes dalīšanās un izveidotie kontakti man var ļoti labi noderēt, mācoties ārzemēs, Nīderlandē.
Man patika, ka gandrīz katru dienu notiek atvērtā noklausīšanās, kur students vai studentu grupa atspēlē savu programmu mentoram un jebkurš interesents var iet un klausīties. Tas, manuprāt, ļoti labi pieradina studentus pie skatuves un klausītājiem. Kā arī šķita laikietilpīgi, ka uz klasīti var pieteikties skolas mājaslapā, kur drīkst pieteikties uz noteiktu ilgumu, tādejādi skolēns var saplānot savu laiku daudz labāk. Protams, arī šaha galdiņi skolas gaiteņos, mani uzrunāja.”

E.Hmeļinska: “Man visvairāk patika muzicēt kopā ar dažādiem talantīgiem, muzikāliem, profesionāliem džeza mūziķiem, kas mīl šo mūziku tikpat ļoti kā es. Man patika iet uz visiem koncertiem un meistarklasēm, uz kuriem tiku, kā arī piedalīties jam sessions, man patika būt starp tik daudz džeza mūziķiem jeb starp līdzīgi domājošiem cilvēkiem, kas mani saprot. Man patika redzēt un dzirdēt džezu ‘’dzīvajā’’ no dažādiem aspektiem un paņēmieniem, izpausmes veidiem. Tas bija iespaidīgi un iedvesmojoši.
Es ieguvu jaunu pieredzi un zināšanas par to, kā dabūt pārliecību uz skatuves, kā to trenēt. Es iemācījos jaunus balss treniņa vingrinājumus, kas attīsta diapazonu utt. Es ieguvu daudz noderīgu kontaktu – skolotāju un mākslinieku, kā arī studentu.”

Vairāk par Erasmus+ programmas piedāvātajām aktivitātēm var uzzināt šeit.