AKCMV audzēkņiem panākumi Starptautiskā ģitāristu konkursā


Noslēdzies Starptautiskais ģitāristu konkurss “Kur tad tu nu biji 2024”, kuru rīkoja Mārupes Mūzikas un mākslas skola un ģitāras pedagogs Andris Grīnbergs. Konkursa ietvaros 26.,27. un 28. aprīlī notika meistarklases un solo koncerti ar AVONIA mūzikas institūta ģitāras spēles pasniedzējiem no Somijas. Audzēkņiem un pedagogiem bija iespēja piedalīties saspēlē ar Avonian kitaristit ģitāristu orķestri no Somijas un apgūt orķestra muzicēšanas iemaņas. No kopspēles skaņdarbiem meistarklasēs tika apgūts A. Grīnberga aranžējumā E. Dārziņa “Melanholiskais valsis”, F. Šūberta “Serenāde”u.c. skaņdarbi. Jau otro gadu pēc kārtas somu ģitārists Rodijs van Gemerts bija žūrijā, kā arī pats sniedza solo koncertus.

No mūsu skolas ģitāras klases audzēkņiem savā vecuma grupā
Estere Tabūne ieguva 1. vietas Diplomu,
Kārlis Zaķis ieguva 2. vietas Diplomu,
Markuss Gūtmanis ieguva 2. vietas Diplomu,
Sanija Bernāte ieguva 3. vietas Diplomu.


Nominācijā “Duets ar skolotāju” Kārlis Zaķis arī ieguva Diplomu.

Dāvanā audzēkņi saņēma Latviešu tautasdziesmas klasiskajai ģitārai nošu grāmatas 1. daļu ar A. Grīnberga aranžējumiem.

Paldies Andrim Grīnbergam par konkursa organizēšanu un mūsu skolas ģitāras spēles skolotājai Elitai Zviedrānei par audzēkņu sagatavošanu!

Apsveicam ar panākumiem!