AKCMV audzēkņi un pedagogi Erasmus+ projekta ietvaros praktizējas Grieķijā


Laikā no 24.marta līdz 4.aprīlim 10 Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi skolotāju Jāņa Jansona, Ilzes Petrovskas, Krišjāņa Bremša un Edītes Štrausas vadībā divas nedēļas praktizējās un “ēnoja darbā” Grieķijas kolēģus Volosas Mūzikas vidusskolā, Volosas pilsētā Grieķijā.

Audzēkņi un pedagogi piedalījās dažādās profesionālo priekšmetu stundās, koncertēja, iepazina mūzikas izglītības sistēmu Grieķijā, kā arī kopā ar Volosas mūzikas vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem apguva grieķu mūzikas repertuāru, kuru prakses noslēgumā kopīgi ierakstīja skolas ierakstu studijā. No prakses un darba ēnošanas brīvajā laikā projekta grupai bija iespēja apskatīt Volosas pilsētu, tās dabu un kultūru, kā arī doties ekskursijā uz Meteoru, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Dažas projekta dalībnieku atziņas no redzētā Grieķijā:

“Tā kā Grieķija ir ar senām vēsturiskām tradīcijām, tad arī mūzikas mācīšanai ir dažādi virzieni, kā, piemēram, Bizantijas laika mūzika. Klasiskās mūzikas virziens grieķiem nav īpašā cieņā. Visa apmācība vairāk tendēta uz tautisko, vēsturisko. Grieķiem vēsturiski ir ļoti laba ritma izjūta un ritmu daudzveidība, ko arī mūsu jaunieši varēja pamācīties un saprast, cik daudz vēl var pilnveidoties.”

“Šo divu nedēļu laikā mums bija iespēja iepazīt Volosas pilsētu – aplūkojām tās ievērojamākās vietas, iepazinām vietējo kultūru un izbaudījām unikālo arhitektūru. Skolā tika piedāvāta iespēja darboties mūzikas studijā, kur ierakstījām dziesmas un muzicējām kopā ar skolas audzēkņiem. Tāpat varējām apmeklēt mācību stundas un piedalīties mācību procesā, sniedzot savu ieguldījumu bērnu izglītošanā un  vienlaikus iegūstot vērtīgu pieredzi. Kopumā projekts bija ļoti veiksmīgs, sniedzot gan profesionālās prasmes, gan neaizmirstamus iespaidus.”

23. aprīlī skolā norisinājās Erasmus+ projekta rezultātu prezentācijas pasākums “Erasmus+ stāsts: Grieķija”, kurā par savu prakses un darba ēnošanas mobilitātes pieredzi Volosā stāstīja audzēkņi un pedagogi.

Pasākuma noslēgumā visi projekta dalībnieki saņēma Europass Mobilitātes dokumentus, kas apliecina praksi un pieredzes apmaiņu ārzemēs.

Audzēkņu un pedagogu mobilitātes tika īstenotas Erasmus+ programmas 1.pamatdarbības “Personu mobilitāte mācību nolūkos” akreditēta projekta Nr. 2024-1-LV01-KA121-VET-000208172 ietvaros.

Finansē Eiropas Savienība. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autoru uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Valsts izglītības attīstības aģentūras uzskatus un viedokļus. Ne Eiropas Savienību, ne piešķīrēju iestādi nevar saukt pie atbildības par tiem.