Izskanējis koncerts “Veltījums Alfrēda Kalniņa 140. gadu jubilejā”


2019. gadā dižajam latviešu komponistam Alfrēdam Kalniņam aprit 140.gadskārta. Tā kā Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolai ir gods nest komponista vārdu, skola 4.oktobrī koncertzāles “Cēsis” Lielajā zālē atzīmēja nozīmīgo jubileju ar daudzveidīgu un krāšņu koncertu “Veltījums Alfrēda Kalniņa 140. gadu jubilejā”.

Koncertā uzstājās skolas audzēkņi un pedagogi, izpildot A.Kalniņa, viņa laikabiedru un mūsdienu autoru kompozīcijas. Pirms koncerta Ērģeļu zālē notika ievadsaruna, kurā piedalījās Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pārstāve Nata Livonska un AKCMV pedagoģes Lelde Krastiņa un Dace Balode. Sarunā tika akcentēti spilgtākie Alfrēda Kalniņa dzīves un daiļrades momenti.

Pasākums tika īstenots Radošo partnerību programmas ietvaros, ko finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija. Radošās partnerības programma RaPaPro ir Kultūras ministrijas iniciēta un finansēta programma jaunu partnerību veidošanai profesionālās vidējās kultūrizglītības iestādēs (mākslas, dizaina, mūzikas un dejas vidusskolās), iesaistot sadarbībā pedagogus, audzēkņus, pašvaldību pārstāvjus, uzņēmējus, sociālās grupas un citus vietējās kopienas pārstāvjus.