Izskanējusi koncertlekcija “Žanam Filipam Ramo – 340”


27.oktobrī Koncertzālē “Cēsis” atsākās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas “muzikālie ceļojumi uz pagātnes zemi”, šoreiz uz komponista Žana Filipa Ramo laiku Francijā, uz rokoko jeb “galanto laikmetu”, kad grezni tērpts galms dejoja menuetus. Tikpat grezni izrotāta ir šī stila mūzika. Pēc komponista nāves šī mūzika bija piemirsta, bet to no jauna atklāja K.Sen-Sanss un K.A.Debisī, novērtējot gan viņa devumu harmonijas un mūzikas teorijas jomā, gan muzikālās izdomas bagātību un vitālo spēku.

Ž.F.Ramo spilgti izjutis seno deju ritma stihiju. Tādēļ koncertā dejas nodaļas audzēkņi rādīja gan graciozo menuetu, gan Ž.F.Ramo slavenākās baletoperas “Les Indes Galates” fragmentu. Koncertlekcijā muzicēja visu nodaļu audzēkņi un pedagogi, sākot ar pirmo klašu skolniekiem līdz pat skolas direktoram. Visaktīvākā dalība šoreiz bija skolas stīgu orķestrim ar lieliskajām diriģenta Andra Riekstiņa aranžijām. Koncertlekcijā ar interesantiem notikumiem no komponista dzīves klausītājus iepazīstināja pedagoģe Benita Zvīgule.

Paldies pasākuma atbalstītājiem Cēsu Kultūras un tūrisma centram, Cēsu teātrim un Deju grupas “Magnolija” dejotājām Dacei un Sandrai par tērpiem!