20. un 21. decembrī AKCMV 1. klases audzēknei Laurai Elzai Urivei-Espinosai bija iespēja piedalīties Balanas Classical Meistarklasēs. Izcilā čelliste Margarita Balanas palīdzēja Laurai pilnveidot Henry Squire skaņdarba Tarantella atskaņojumu. Meistarklases norisi bija iespējams vērot arī tiešraidē, un šobrīd ir pieejams arī ieraksts (https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=1771976340166700&rdid=u2qlpzD7M4etIkQL), ļaujot plašākai auditorijai ieskatīties profesionālā radošajā procesā.
Iegūtās prasmes Laura apliecināja 21. decembra noslēguma koncertā, kur Tarantella izskanēja kā solo priekšnesums kopā ar izcilo pianisti Leldi Tīreli, līdzās citu talantīgu jauno mūziķu sniegumam. Koncertā īpaši izcēlās kopīgi izpildītā Mārtiņa Brauna “Saule, Pērkons, Daugava” un Harry Baker džeza stilā aranžētā “Have Yourself A Merry Little Christmas”.
Par dalību meistarklasēs Laura saņēma arī dāvanas – Henle Verlag sagādātās notis un Larsen Strings čella stīgas. Tomēr, iespējams, labākā dāvana šajā izcilajā pasākumā bija jauna draudzība ar Elizabeti Barkāni no Rīgas 3. mūzikas skolas.
Balanas Ziemassvētku labdarības meistarklases notiek, pateicoties atbalstītājiem:
olafoundation.lv
Valsts kultūrkapitāla fonds
EnterCreative.lv
tvnet.lv
Henle Verlag
salonsmuzika.lv
Roberts Balanas
Kristīne Balanas
Margarita Balanas
Balanas Classical
Larsen Strings
Foto autore: Guna Rubule






