Veiksmes stāsti


alise paula

Paula Āboliņa un Alise Mironova (2019. gada absolventes, Deja) par skolas audzēkņu dalību studentu mūzikas festivālā, Somijā

Ziemeļu Ministru padomes projekta Nordplus Junior ietvaros, no 22. līdz 27. februārim, mēs, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņi, devāmies uz Somiju, Kuopio, lai piedalītos studentu mūzikas festivālā Talvikamari-festivali 2016. Uz festivālu devās audzēkņi no Pūšamo instrumentu nodaļas, Populārās un džeza mūzikas nodaļas, Kokles spēles klases audzēknes, audzēkņi un skolotāji no Stīgu instrumentu nodaļas un mēs, Dejas nodaļas meitenes. Brauciena laikā skolēniem bija iespēja tuvāk iepazīt Kuopio konservatoriju, uzzināt, kā noris mācību stundas un apskatīt klases. Pūšamo instrumentu audzēkņi izbaudīja lielās Suri Puhalu koncertzāles skatuves varenību: festivāla ietvaros tika izveidots koporķestris, kurā spēlēja audzēkņi no dažādām valstīm. Kā teica paši audzēkņi: neaprakstāmi labi! Uzņemšana bija sirsnīga, cilvēki laipni un smaidīgi, kā arī atsaucīgi. Trešās dienas vakarā bija jāsniedz koncerts, kurā mūziķi izpildīja Latvijas slavenāko komponistu – Alfrēda Kalniņa, Alvila Altmaņa, Valta Pūces, Zigmāra Liepiņa u.c. komponistu skaņdarbus un apdares, kā arī mūsu skolas skolotāja un komponista Andra Riekstiņa kompozīcijas. Spēlēja gan folk orķestris, gan stīgu un saksafonu kvartets, kameransambļi un džeza ansamblis, kā arī būšamo instrumentu ansamblis. Koncertu vadījām mēs – Paula un Alise, kuras, pedagogu vadībā, bija arī sagatavojušas deju, lai parādītu, kāda izskatās latviešu tautas deja un tautas tērpi. Nedēlu noslēdzām Somijas galvaspilsētā – Helsinkos. Apmeklējām gan Sibeliusa Akadēmiju, kur uzzinājām par stipendiju un tālākizglītības iespējām, viesojāmies arī Somijas Nacionālās Operas aizskatuvē, redzējām Operas darbu no “iekšpuses”.  Gan pedagogi, gan skolnieki ir priecīgi par šo doto iespēju, kā arī par pieredzi, ko uzkrāja visas nedēļas garumā.

martins_smiltins1

Mārtiņš Smiltiņš (2018. gada absolvents) par muzicēšanu Latvijas Jaunatnes pūtēju orķestra sastāvā

Latvijas Jaunatnes pūtēju orķestrī (LJPO) es spēlēju jau četrus gadus. Šajā projektā esmu guvis ļoti labu pieredzi un  ļoti labas atmiņas. 2015.gadā projekts risinājās no  21. jūlija līdz 1. augustam. Pagājušās vasaras nometne bija īpaša ar to, ka piedalījāmies ļoti nopietnā konkursā Austrijā. Šajā konkursā piedalījās orķestri no visas pasaules. Nākošajā dienā pēc konkursa sniedzām koncertu Vīnes Filharmonijā. Koncertā piedalījās iepriekšējās dienas konkursa dalībnieki. Mums šis koncerts bija ļoti nozīmīgs, jo uz šīs pasaulslavenās skatuves kāpām kā pirmais kolektīvs no Latvijas. Viens no darbiem, kuru atskaņojām uz lielās skatuves bija divas daļas no svītas (Matlots, Žīga), kurai komponists, kā arī mūsu skolas pedagogs, ir Andris Riekstiņš.

Lai piedalītos LJPO ir nepieciešams ieguldīt lielu darbu orķestrim kopā un arī individuāli, jo koncertprogramma ir gana sarežģīta. Paldies maniem skolotājiem par atbalstu! Mēģinājumi, kuri orķestrī mēdz ieilgt līdz pat 7 stundām, nešķiet tik gari, jo tie tiek pavadīti ar  aizraujošiem cilvēkiem no visas Latvijas. Arī programmā, kuru sagatavojam, ir ļoti daudzveidīga – no klasiskās mūzikas līdz, piemēram, Village people – ”YMCA” u.c. Sagatavotā oncertprogramma  ir tik plaša, jo brauciena ietvaros meklējam iespējas uzstāties dažādās vietās. Pagājušajā gadā spēlējām Polijas sāls raktuvēs 300m dziļumā zem zemes. Piedzīvojumu netrūkst! Šis projekts risinās katru gadu un šogad es atkal spēlēšu šajā projektā. LJPO 2016 skanēs Ungārijā!

audris

Audris Balodis (2018. gada absolvents) par pieredzi un piedzīvoto Eiropas jauniešu popa un džeza orķestrī

2015. gada vasarā biju Austrijā, Andorfā uz EJPO(Eiropas jauniešu popa un džeza  orķestris) nometni., kas norisinājās no 22. līdz 28. jūlijam. Nometnē  iepazinos ar jauniešiem no Itālijas, Vācijas, Austrijas, Spānijas un Portugāles. Nometnes laikā tika izveidots orķestris, kurš gatavoja īpašu repertuāru – spēlējām mūziku no populārām filmām “Gladiators”, “Maska”, u.c.  Nometnes noslēgumā notika 3 koncerti, dažādās Austrijas pilsētās. Braucieni uz koncertiem deva iespēju apskatīt Austrijas skaisto dabu un kalnus. Starp mēģinājumiem un koncertiem bija iespējas doties ekskursijās, mēs šo iespēju izmantojām un apmeklējām Zalcburgu, tuvākās un ievērojamākās pilsētas, kā arī uzbraucām augstu kalnos. Bija iespēja arī aizbraukt uz Austrijas galvaspilsētu Vīni, taču tam mums nepietika laika, ceru, ka šovasar to izdosies realizēt. Mēs bijām pirmie Latvijas pārstāvji, kas jebkad piedalījušies šajā nometnē un Latviju pārstāvējām godam, dzirdējām daudz labu vārdu par savu sniegumu. Nometnē bija pieejamas arī sportiskās aktivitātes – volejbols, futbols, peldēšana.  Man šī nometne ļoti patika, bija lieliski spēlēt labu mūziku labā orķestrī, iemācīties daudz ko jaunu, satikt jaunus cilvēkus un labi pavadīt laiku. Paldies skolai par doto iespēju piedalīties EJPO!