Erasmus+ 2022


Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) “Personu mobilitāte mācību nolūkos” akreditēts projekts

Projekta numurs: 2022-1-LV01-KA121-VET-000063837
Projekta sākuma datums: 2022. gada 1. jūnijs
Projekta beigu datums: 2024. gada 31. maijs
Projekta kopējais finansējums: 20356,00 EUR

Laikā no 17. aprīļa līdz 30.aprīlim 8 Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas Ērģeļspēles un Stīgu instrumentu nodaļas audzēkņi skolotāju Leldes Krastiņas un Sandras Tamanes vadībā divas nedēļas praktizējās Gdaņskā, Polijā. Projekta sadarbības partneris bija Baltijas jūras Kultūras centrs.

Jauniešiem bija iespēja 2 nedēļas praktizēties instrumentspēlē, apmeklēt meistarklases pie Gdaņskas Mūzikas akadēmijas profesoriem ērģeļu, alta, čella un vijoles spēlē un iepazīt tālākās izglītības iespējas Polijā. Tāpat audzēkņi un pedagogi piedalījās un vēroja dažādu specialitāšu nodarbības Mūzikas akadēmijā. Projekta dalībnieki sagatavoja koncertprogrammu un sniedza koncertu Gdaņskas Sv. Jāņa baznīcā. Audzēkņi un pedagogi guva neatsveramu pieredzi, apmeklējot vairākas baznīcas Gdaņskā, lai iepazītos ar dažādu baznīcas ērģeļu skanējumu, no kuriem katrs bija unikāls.
Tāpat visi projekta dalībnieki guva neatsveramu kultūras pieredzi, no prakses brīvajā laikā apmeklējot Malborkas pili, koncertu Polijas Baltijas filharmonijā, kā arī dodoties pastaigās pa skaisto Gdaņskas pilsētu, lai aplūkotu iespaidīgo pilsētas arhitektūru un Sopotu, lai baudītu saulaino pavasari jūras krastā.

D.Dadzīte: “Šajā prakses braucienā man vislabāk patika meistarklases pie čella prof. Maciej Kulakowski. Ieguvu papildus zināšanas par J.S.Baha skaņdarbu interpretāciju un atskaņošanas mākslu.
Man ļoti patika, ka Gdaņskas akadēmijā studentiem ir iespēja ērtā veidā rezervēt klasi instrumenta spēlei online mājaslapā. Domāju, ka būtu jauki, ja mūsu skolā būtu šāda iespēja. Iespaidīgs šķita arī lielais fakultāšu spektrs – komponēšana, diriģēšana, mūzikas teorija, instrumenta studijas, vokālisms, aktiermāksla, kordiriģēšana, baznīcas mūzika, mākslas izglītība, eiritmika un džezs.
Kopumā mani ļoti apmierināja šis mobilitātes brauciens. Cilvēki, kurus satikām un ikdienā kopā strādājām bija ļoti atvērti un atsaucīgi. Prakses laikā guvu profesionālos kontaktus turpmākai sadarbībai. Pēc visa piedzīvotā, esmu pārliecināta, ka viena no manām potenciālajām studijas vietām varētu būt Gdaņskas mūzikas akadēmija.”

S.Tamane: “Man vislabāk patika vēsturisko ērģeļu apskate un iespēja pašai tās ieskandināt! Tas patiešām bija kas īpašs, kas mani patiesi sajūsmināja! Gan šo brīnišķīgo ērģeļu vienreizējais vizuālais skaistums, gan daudzveidīgais un dzidrais skanējums, gan īpašā privilēģija tās spēlēt!
Lieliski bija izbraucieni brīvajās dienās uz Malborkas pili un Olivu!
Man bija interesanti papildināt savas zināšanas par baroka ērģeļmūzikas atskaņošanas paņēmieniem principiem Andžeja Šadeiko meistarklasēs!”

M.M.Imša: “Polijā apmeklējām dažādas meistarklases.
Iepazinām Polijas kultūru.
Devāmies uz Polijas kultūrvēsturiskiem objektiem, kā, baznīcas, muzeji, pilis, galvaspilsētas centrs.
Mācījāmies mazliet poļu valodu.
Uzlaboju savas angļu valodas runāšanas prasmes.
Iepazinos ar divām jaukām meitenēm, kas dzīvo Gdaņskā. Palikām kontaktos ar jauku komunikāciju.
Esmu ļoti laimīga, ka piedalījos šajā Erasmusā!!!”

Vairāk par Erasmus+ programmas piedāvātajām aktivitātēm var uzzināt šeit.


Laikā no 16. februāra līdz 25.februārim skolotāja, koncertmeistare Jana Martinsone, kura devās darba ēnošanas mobilitātē uz Somiju, desmit dienas praktizējās un “ēnoja darbā” Somijas kolēģus Kuopio konservatorijā. Pedagoģei bija iespēja piedalīties Kuopio konservatorijas individuālajās specialitāšu stundās un kopīgajās lekcijās, iepazīties ar augstākās izglītības iespējām Somijā un tās izglītības sistēmu kopumā, kā arī kopā ar Somijas skolas audzēkņiem un pedagogiem piedalīties ar sagatavotu koncertprogrammu Ziemas festivālā “Talvikamari-festivaali”.