Pasākuma veids: Akreditēti mobilitātes projekti izglītojamiem un personālam profesionālajā izglītībā un apmācībā (KA121-VET)
Projekta numurs: 2024-1-LV01-KA121-VET-000208172
Projekta sākuma datums: 2024. gada 1. jūnijs
Projekta beigu datums: 2025. gada 31. augusts
Projekta dotācijas summa: 33260,00 EUR
Aktivitāte: Eksperta uzaicināšana
Laikā no 2024. gada 15. oktobra līdz 2024. gada 17.oktobrim skolā norisinājās augsta līmeņa meistarklases stīgu instrumentu spēlē un kameransambļu spēlē, kurās piedalījās ne tikai Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas, bet arī audzēkņi un pedagogi no citām Latvijas mūzikas izglītības iestādēm.
“Šis ir lielisks piemērs tam, kā no viena projekta izaug turpmāka sadarbība. 2023. gadā mūsu skolas audzēkņi un pedagogi skolas īstenota Erasmus+ projekta ietvaros devās prakses un darba ēnošanas braucienā uz Gdaņskas pilsētu Polijā, kā ietvaros tika apmeklētas arī meistarklases pie Gdaņskas Mūzikas akadēmijas profesoriem. Alta spēles profesors Kšištofs Komendareks-Timendorfs pēc meistarklasēm izteica vēlmi viesoties Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā, piedāvājot meistarklases arī citiem audzēkņiem un pedagogiem. Kā Erasmus+ akreditāciju saņēmusi skola mēs izmantojam Erasmus+ programmas piedāvātās jaunās iespējas programmas ietvaros uzaicināt ekspertu no ārvalstīm, alta spēles profesoru K.Komendareku-Timendorfu, lai veicinātu starptautisku sadarbību mūzikā, labās prakses pieredzes apmaiņu un paplašinātu audzēkņu un pedagogu redzesloku, apgūstot jaunas kompetences,” Elīna Eglīte, AKCMV projektu vadītāja.
Meistarklašu ietvaros norisinājās arī neliels koncerts, kurā piedalījās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas 4.kursa kameransamblis, topošās mūziķes,- Rēzija Vītola (vijole), Debora Dadzīte (čells) un Linda Biļinska (klavieres)-, un augsta līmeņa profesionāli mūziķi: Kšištofs Komendareks-Timendorfs (alts), Raimonds Ozols (vijole) un Uģis Krišjānis (klavieres). Esam pagodināti, ka vijolnieks Raimonds Ozols atsaucās idejai par kopīgu koncertu, kas veicina starptautisku sadarbību mūzikā un noteikti ir lielisks piemērs jauniešu turpmākai izaugsmei un karjerai mūzikā.





















Aktivitāte: “Ēnošana darbā”
Aktivitāte: Īstermiņa mācību mobilitāte PIA apguvējiem
Laikā no 2025. gada 24.marta līdz 2025. gada 4.aprīlim 10 Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi skolotāju Jāņa Jansona, Ilzes Petrovskas, Krišjāņa Bremša un Edītes Štrausas vadībā divas nedēļas praktizējās un “ēnoja darbā” Grieķijas kolēģus Volosas Mūzikas vidusskolā, Volosas pilsētā Grieķijā.
Audzēkņi un pedagogi piedalījās dažādās profesionālo priekšmetu stundās, koncertēja, iepazina mūzikas izglītības sistēmu Grieķijā, kā arī kopā ar Volosas mūzikas vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem apguva grieķu mūzikas repertuāru, kuru prakses noslēgumā kopīgi ierakstīja skolas ierakstu studijā. No prakses un darba ēnošanas brīvajā laikā projekta grupai bija iespēja apskatīt Volosas pilsētu, tās dabu un kultūru, kā arī doties ekskursijā uz Meteoru, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
Projekta noslēgumā visi projekta dalībnieki saņēma Europass Mobilitātes dokumentus, kas apliecina praksi un pieredzes apmaiņu ārzemēs.
Dažas projekta dalībnieku atziņas no redzētā Grieķijā:
“Tā kā Grieķija ir ar senām vēsturiskām tradīcijām, tad arī mūzikas mācīšanai ir dažādi virzieni, kā, piemēram, Bizantijas laika mūzika. Klasiskās mūzikas virziens grieķiem nav īpašā cieņā. Visa apmācība vairāk tendēta uz tautisko, vēsturisko. Grieķiem vēsturiski ir ļoti laba ritma izjūta un ritmu daudzveidība, ko arī mūsu jaunieši varēja pamācīties un saprast, cik daudz vēl var pilnveidoties.”
“Šo divu nedēļu laikā mums bija iespēja iepazīt Volosas pilsētu – aplūkojām tās ievērojamākās vietas, iepazinām vietējo kultūru un izbaudījām unikālo arhitektūru. Skolā tika piedāvāta iespēja darboties mūzikas studijā, kur ierakstījām dziesmas un muzicējām kopā ar skolas audzēkņiem. Tāpat varējām apmeklēt mācību stundas un piedalīties mācību procesā, sniedzot savu ieguldījumu bērnu izglītošanā un vienlaikus iegūstot vērtīgu pieredzi. Kopumā projekts bija ļoti veiksmīgs, sniedzot gan profesionālās prasmes, gan neaizmirstamus iespaidus.”


























Finansē Eiropas Savienība. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autoru uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Valsts izglītības attīstības aģentūras uzskatus un viedokļus. Ne Eiropas Savienību, ne piešķīrēju iestādi nevar saukt pie atbildības par tiem.