Izglītības programma “Stīgu instrumentu spēle”


Alfrēdskolas Stīgu instrumentu nodaļa ir viens no skolas stūrakmeņiem. Vai tā būtu latviski dzidrā kokle, daudzveidīgā ģitāra, skanīgā vijole vai smeldzīgais čells – stīgu instrumentu skanējums gan solo izpildījumā, gan ansamblī, gan orķestrī valdzina un iedvesmo ikvienu klausītāju.

Stīgu instrumentu nodaļus pamatus licis skolotājs Verners Taube, kura vadībā mācījušies pirmie Cēsu vijolnieki. Vēlaiks skolas direktors, vijoles spēles pedagogs Helmers Pavasars izveidojis arī čella klasi un dibinājis simfonisko orķestri. Ievērojams ir skolotāja un komponista Kārļa Veilanda ieguldījums – pie viņa ir mācījušies daudzi vēlākie mūsu skolas pedagogi un ievērojami Latvijas mūzikas dzīves veidotāji.

Leģendārs ir skolotāja Romāna Villeruša un Igora Grapa-Grāfa devums. Romāns Villerušs ir daudzu spējīgu audzēkņu pedagogs, nākamo Vidzemes mūzikas skolu vijoles spēles skolotāju audzinātājs. Igors Graps-Grāfs ir Vidzemes kamerorķestra dibinātājs, daudzu pedagogu un orķestra mūziķu skolotājs. Orķestra tradīcijas turpinātājs skolā ir vijolnieks, diriģents un komponists Andris Riekstiņš, kurš vada skolas kamerorķestri un pedagogu stīgu kvartetu, veido aranžējumus dažādiem sastāviem un raksta oriģinālmūziku, bez kura nav iedomājama skolas dzīve daudzu gadu garumā. Kopš 2005. gada Andris Riekstiņš ir arī Vidzemes mūzikas skolu apvienotā simfoniskā orķestra virsdiriģents.

Stīgu instrumentu nodaļas audzēkņi individuāli piedalās dažādos konkursos, festivālos un regulāri koncertē.

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas Stīgu instrumentu nodaļā skan arī kokles un ģitāras. Ģitāras spēles klasi vada skolotāja Elita Zviedrāne. Sākumā ģitārspēli apguva neliels skaits audzēkņu, bet, pateicoties skolotājas aizrautīgajam darbam un audzēkņu panākumiem, interese par ģitāras spēli tikai palielinājusies. Kokles spēles klases skolotāja un skolas koklētāju ansambļa vadītāja ir Alfrēdskolas absolvente Ilze Žvarte. Audzēkņi aktīvi piedalās teju visos ar kokles spēli saistītajos koncertos, festivālos un konkursos. Skolas koklētāju ansamblis ir gan Dziesmu svētku dalībnieks un laureāts, gan regulāri koncertē Latvijā un ārpus tās. Skolas jaunās koklētājas gūst panākumus arī individuāli, muzicējot valsts konkursos un iegūstot godalgotas vietas.

Pedagogi:

Inese Nelsone

IZGLĪTĪBAS PROGRAMMAS VADĪTĀJA, ČELLA SPĒLES SKOLOTĀJA

lasīt vairāk par skolotāju

Liene Broka – Selecka

VIJOLES SPĒLES SKOLOTĀJA

Agnis Krūzītis

VIJOLES SPĒLES SKOLOTĀJS

Ieva Lapšāne

KOKLES SPĒLES SKOLOTĀJA

lasīt vairāk par skolotāju

Imalda Pabiāna

VIJOLES SPĒLES SKOLOTĀJA

lasīt vairāk par skolotāju

Ilze Petrovska

ČELLA SPĒLES SKOLOTĀJA

Andris Riekstiņš

VIJOLES SPĒLES SKOLOTĀJS

Fiona Vilnīte

VIJOLES SPĒLES SKOLOTĀJA

lasīt vairāk par skolotāju

 Elita Zviedrāne

ĢITĀRAS SPĒLES SKOLOTĀJA

lasīt vairāk par skolotāju

Ilze Žvarte

KOKLES SPĒLES SKOLOTĀJA